Amaç kaliteli yaşamsa

1960’lı yıllarda Nevşehir’de hırdavat, inşaat, otomotiv ve nakliye gibi farklı sektörlerde faaliyet göstererek temelleri atılan, başarılı ticaret yolculuğunun günümüze yansıyan bir eseri olarak 2006 yılında İzolasyonlu Hafif Yapı Elemanları BİMS Blok üretimine başlayan, piyasadaki arz ve talep dengelerini iyi değerlendiren ve sürekli olarak tüketicinin nabzını tutan Şimşek Bims; geniş bir vizyonla, yatırımlarına ve ürün portföyüne her yıl yenilerini ekleyip 2012 yılında ikinci üretim tesisini kurarak, iç ve dış pazarlara uzanan bir marka haline gelme yolundabir aile firması olmasının verdiği 50 yıllık köklü tecrübesi ile Bims sektöründe de Türkiye’nin lider markası olmayı başaran Şimşek Bims,, hızlı adımlarla Bims pazarında ki başarılı ve istikrarlı büyümesini sürdürmektedir..

Yılda 25 milyon adet üretim kapasitesi ile Türkiye’de sayılı üreticiler arasında yer alan ŞİMŞEK BİMS, ulusal standardımız olan kalite değerlerini belirten TSE EN 771/3 standardına uygun ısı ve ses yalıtımlı duvar blokları, asmolen blokları ve enerji verimliliğini hedefleyen UTO belgeli SW duvar bloklarının üretimini yapmakta ve ürünlerinin Avrupa Birliği üyesi ülkelerde satılabilmesi için gerekli olan CE belgesine de sahiptir.

Kullandığı üretim teknolojisi ile doğal yaşamı korumak ve gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmayı hedef alan Şimşek Bims, gerek üretim sürecinde, gerekse üretim sonrası; çevreye karşı duyarlı olan, bölgesinde ki öncü kuruluşlardandır.

Birinci önceliğimiz müşterilerimizdir. Müşterilerimiz için mal ve hizmet üretmek,beklentilerine kalite ve istikrarla karşılık vermek vazgeçilmez ilkelerimizdendir..Bu doğrultuda ürünlerimize sahip çıkıyor ve satış sonrasında da müşterilerimizin yanında yer alıyoruz.

Bugün 5 bin metre karesi kapalı, 80 bin metrekaresi açık alan üzerine kurulu ve modern teknoloji ile donatılmış tesislerimizde, 20 ‘si uzman 120 personelimizle Aksaray Yolu 7.km. NEVŞEHİR’de faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Sürekli gelişen dünyada kendini daima yenileyen ŞİMŞEK BİMS her zaman daha ileriyi hedeflemektedir

Kalite yolculuğumuz sürüyor...